Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL
Email

Budujemy głośniki pasywne

Następne zrealizowane w ramach projektu „Kreatywna Akademia Młodego Technika” zajęcia II modułu skupiły się wokół drewna. Podczas pierwszych warsztatów uczniowie zaznajomili się z podstawowymi technikami obróbki drewna i potrzebnymi do tego narzędziami. Następnie każdy „student” otrzymał do złożenia przygotowane na ploterze laserowym komponenty. Najpierw należało każdy element dokładnie wyczyścić papierem ściernym. Po takiej obróbce, elementy mogły zostać poskładane w głośnik. W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje dźwięk, jak jest wzmacniany przy użyciu wykonanego właśnie głośnika pasywnego. Uczestnicy projektu z zainteresowaniem sprawdzali działanie głośnika pasywnego przy użyciu telefonów komórkowych. Komponenty przygotowało Stowarzyszenie Robisz.to z Warszawy.

 
Email

Warsztaty haftu matematycznego w Kreatywnej Akademii Młodego Technika

W Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku rozpoczęła się realizacja projektu „Kreatywna Akademia Młodego Technika”. Uczniowie rozpoczęli zajęcia od części teoretycznej, w której dowiedzieli się, co to jest haft matematyczny, poznali materiały i narzędzia potrzebne do tworzenia tą techniką, etapy pracy przy tworzeniu haftu matematycznego.


W części warsztatowej młodzi studenci poznali sposoby wyszycia serca, koła, owalu. Zarówno dziewczęta i jak chłopcy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Nad poprawnością wykonywania haftu czuwa koordynator projektu. Działania Kreatywnych rodziców wspiera również Pani Anna Żurowska, która od kilku lat zajmuje się m.in. haftem strukturalnym zwanym też matematycznym.

W kolejnej części warsztatów Pani Anna Żurowska przeprowadzi szkolenie wyszycia motyla
i znaku Polski Walczącej. Podsumowaniem I modułu będzie przygotowanie i wysłanie kartek dla Powstańców w ramach akcji BohaterOn w Twojej szkole.

Efekty pracy uczniów zachwycają wyjątkowym wyglądem. Wszystkie prace zostały wykonane z wielką starannością, widoczna jest też kreatywność uczniów.

Wszystkie materiały zostały zakupione w ramach programu finansowanego  przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 oraz współfinansowane ze środków Miasta Krakowa i Powiatu Oświęcimskiego.

 


Strona 2 z 3

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.