Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Imprezy dla członków i sympatyków Wycieczka krajoznawcza w Beskid Sądecki i Pieniny w dniu 2012/10/21-20
Email

Wycieczka krajoznawcza w Beskid Sądecki i Pieniny w dniu 2012/10/21-20

W dniach 20-21 października 2012r Szkoła Podstawowa  w Pieniążkowicach wspólnie ze Stowarzyszeniem zorganizowała wycieczkę krajoznawczą w Beskid Sądecki i Pieniny.

Młodzież pod opieką  wychowawców i przewodnika   Adam A. Kustwana  w ciepłe jesienne dni zapoznawała się z przyrodą , krajobrazami, historią regionu oraz zagospodarowania turystycznego tej części Karpat. Trasa prowadziła z Jaworek  na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejową (1262mnpm) a następnie powrót do Szczawnicy i na nocleg do schroniska na Bereśniku, gdzie w miłej atmosferze i życzliwym przyjęciu przez gospodarza schroniska młodzież nabierała sił na następny dzień wędrówek. Łączna trasa marszu wyniosła 28 km.

W drugim dniu wycieczka była nieco spokojniejsza. Po zejściu do Szczawnicy maił miejsce wyjazd kolejką na Palenicę gdzie można było się posilić i skorzystać z atrakcji zjazdu na zjeżdżalni. Następnie po zapoznaniu się z wiadomościami o Pieninach uczestnicy powędrowali do Szczawnicy Niżnej w rejon przystani  flisackiej gdzie czekał autobus i nastąpiła droga powrotna  do domu.

Wycieczka finansowana była ze środków  rodziców  (nocleg i wyżywienie) oraz środków Stowarzyszenia (transport i wyjazd kolejką na Palenicę).

Trasa wycieczki:

 

Trasa wycieczki
Źródło: opracowanie własne; ("mapa z UMP-pcPL", http://ump.waw.pl/licencja.html)

Profil wysokościowy wycieczki:

 

Profil wysokościowy wycieczki
Źródło: opracowanie własne; ("mapa z UMP-pcPL", http://ump.waw.pl/licencja.html)

Tekst i zdjęcia: Adam A. Kustwan

 

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.