Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Email

Studio Tańca „Cubana”

Od 1.IX.2016 w ramach stowarzyszenia Grupy Inicjatyw Lokalnych „GIL” rozpoczęło swoją działalność Studio Tańca „Cubana”.

 

W ramach swojej działalności prowadzone są zajęcia z zakresu tańców latynoamerykańskich, tańców standardowych, hip hop, funky, dancehall czy salsy. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych powiatu nowotarskiego. Na sali spotykamy się zarówno z dziećmi, stojącymi u progu szkolnej kariery, jak również z młodzieżą, która drogę tę kończy. Bez względu na wiek każdy na naszych zajęciach znajduje swoje miejsce. Wspaniała atmosfera zabawy, jedności i nieutraconego czasu to powód naszej dumy i radości. Oprócz regularnych zajęć tanecznych w okresie przerwy zimowej i letniej będziemy organizować wyjazdowe obozy taneczne, gdzie oprócz doskonalenia swoich umiejętności będziemy mieli możliwość lepiej się poznać i zbudować prawdziwą braterską więź.

Taniec oraz zabawy ruchowe przy muzyce rozwijają u dzieci wrażliwość estetyczną oraz zwiększają poczucie własnej wartości oraz odpowiedzialność. Poprzez taniec u dzieci rozwijają się ich indywidualne zdolności taneczne oraz muzyczne, a ponadto tego rodzaju spotkania zmuszają dziecko do koncentracji, uwagi, a także do podejmowania szybkiej orientacji oraz decyzji. Taniec wyrabia również u dzieci pozytywne cechy charakteru.

Reasumując taniec jest jednym ze sposobów przeżywania, przekazywania emocji formą fizycznego oraz duchowego odreagowania, a co najważniejsze dla dzieci do zabawy.

CELE ZAJĘĆ TANECZNYCH

1. Nabywanie umiejętności wykonywania podstawowych kroków i figur podczas układów tanecznych;

2. Wyrabianie u dzieci poczucia rytmu i słuchu;

3. Kształcenie sprawności ruchowej u dzieci;

4. Rozwijanie u dzieci ich indywidualnych zdolności fizycznych oraz tanecznych.

Założycielem i głównym trenerem jest Emil Nowak. Tancerz międzynarodowej klasy tanecznej, który przez trzynaście lat sportowej kariery odnosił sukcesy na wielu tanecznych parkietach Polski i Europy. Dyplomowany instruktor tańca sportowego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

 


 

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.