Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Realizowane Evolution Warsztaty Ozobów Evo
Email

Warsztaty Ozobów Evo

Grupa nieformalna we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL pozyskała środki na realizację kolejnego projektu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Kazimierz Jagiellończyka w Gronkowie, w którym uczestniczą uczniowie z kl. 0-III.

W ramach realizacji projektu „Evolution – programowanie nauką przyszłosci” zostały przeprowadzone warsztaty z programowania przy użyciu Ozobów Evo.

Programowanie to nic innego jak ciekawe zajęcie. To ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. Jest to kolejny z języków obcych, który warto opanować.   W XXI wieku jest to kompetencja praktycznie niezbędna.

W trakcie warsztatów uczestnicy uzyskali praktyczną wiedzę w zakresie programowania robotów „Ozobot Evo”. Poznali zasady programowania zarówno na kartce, jak i na tablecie. Zajęcia rozwinęły kreatywność dzieci, a także logiczne myślenie, współpracę oraz myślenie komputacyjne. W trakcie warsztatów powstały interesujące prace. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości oraz satysfakcji.

Do zajęć wykorzystano materiały zakupione ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.