Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna O nas w mediach Tygodnik Podhalański z dnia 2010-11-18
Email Drukuj PDF

Tygodnik Podhalański z dnia 2010-11-18

RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY

Tradycyjnie w Dniu Niepodległości stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Lokalnych „GIL” w Borze oraz Związek Polskiego Spisza w Łapszach Niżnych zorganizowały Rajd Niepodległościowy  SPISZ 2010.

Najliczniejszą grupę podczas imprezy stanowili uczniowie z podstawówek  w Borze, Łapszach Niżnych, Pieniążkowicach, z gimnazjum w Cichem i Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. W rajdzie wzięło udział ponad 150 osób.

Rajd rozpoczął się od Mszy św. w Kościele pod wezwaniem św. Kwiryna w Łapszach Niżnych. Po nabożeństwie Julian Kowalczyk przedstawił historię wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i przybliżył sylwetki Józefa Wiśmierskiego, Wojciecha Halczyna oraz bł. ks. Józefa Stanka. Następnie wszyscy udali się pod tablice pamiątkowe związane z postaciami wymienionymi wyżej gdzie młodzież złożyła znicze.

Po oficjalnej części rozpoczął się rajd. Trasa prowadziła z Łapsz Niżnych przez Groń – Kopylec – Pieskowy Wierch  i z powrotem do Łapsz Niżnych.  Uczestnicy pokonali 16 -  kilometrowy odcinek. Na wszystkich czekał ciepły poczęstunek w Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych. Tam też organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe znaczki i potwierdzono punkty GOT.

ak

Nagłówek tygodnika
Artykuł z tygodnika

 

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.