Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Imprezy dla członków i sympatyków Wycieczka krajoznawcza w Tatry w dniu 2011-08-15
Email

Wycieczka krajoznawcza w Tatry z Palenicy Białczańskiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich z powrotem przez Morskie Oko

W dniu 15 sierpnia 2011r Grupa Inicjatyw Lokalnych „GIL” zorganizowała dla członków, sympatyków Stowarzyszenia i ich rodzin wycieczkę krajoznawczą w Tatry.

Trasa prowadziła z Palenicy Białczańskiej do Wodogrzmotów Mickiewicza, następnie Doliną Roztoki do Doliny Pięciu Stawów Polskich gdzie był punkt docelowy. Po zaspokojeniu wrażeń nastąpił czas na zaspokojenie „głodu” w schronisku, a po doznanych przeżyciach duchowych i wizualnych związanych z górskimi pejzażami i sprzyjającą pogodą oferującą dalekie widoki nastąpił powrót do domu. Trasa powrotna prowadziła przez popularną Świstówkę do Morskiego Oka i z powrotem do Palenicy Białcząńskiej. Odległość i przewyższenia obrazuje widok poniżej:

Profil wysokościowy trasy wycieczki
Źródło: opracowanie własne; ("mapa z UMP-pcPL", http://ump.waw.pl/licencja.html)

Pogoda dopisała, było ciepło (nie gorąco) i przyjemnie a od burzy uchroniły nas wysokie Granaty. Młodzi i ci starsi uczestnicy sprawdzili się wyśmienicie. Humory dopisały a co najważniejsze grupa całą trasę trzymała się razem dając przykład w jaki sposób można wspólnie spędzać czas wolny.

Dla zainteresowanych wykaz pkt GOT:

Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza – Siklawa – Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich – Schronisko PTTK nad Morskim Okiem – Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska. Punkty GOT: 6-11-5-5-5. Łącznie pkt GOT 32.

Poniżej prezentujemy kilka ujęć z aparatów fotograficznych

Do zobaczenia na szlaku.

Relacja: Adam A. Kustwan

Zdjęcia: Ludmiła Sznajder i Adam A. Kustwan

 

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.