Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Imprezy dla członków i sympatyków Relacja z wycieczki Warszawa 12-14 stycznia 2011r
Email

Relacja z wycieczki
Warszawa 12-14 stycznia 2011r

Wyjazd na wycieczkę miał miejsce o 6 rano. Do  miejsca docelowego dotarli popołudniu. Na uczestników czekał ciepły i smaczny obiad. Następnie po zakwaterowaniu w klasztorze  Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, młodzi Borzanie zaczęli przygotowania do występów. Wieczorem , w sali gimnastycznej szkoły prowadzonej przez siostry , zaprezentowano  jasełka po góralsku. Publiczność to dzieci ze szkoły i ich rodzice oraz siostry zgromadzenia. Po występie była chwila na wspólną zabawę a następnie kolacja i zasłużony odpoczynek po męczącej podróży.

Drugi dzień niespodziewanie rozpoczął się ponownym występem jasełek, tym razem publiczność stanowiła młodzież Zespołu Szkół Sióstr Imienia Jezus w Warszawie.  Po występnie nastąpiło zwiedzanie Warszawy. Najpierw koło misyjne działające w szkole w Borze miało spotkanie z misjonarzem  w siedzibie Papieskie Dzieła Misyjne. Po miłym spotkaniu wszyscy udali się na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani przewodnik oprowadziła po wystawie a młodzież pełna wrażeń udał się na obiad do sióstr. Po obiedzie nastąpił dalszy ciąg zwiedzania Warszawy. Krótka przejażdżka metrem i zwiedzanie Warszawy nocą.  Było Stare Miasto, Plac Zamkowy z choinką, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, ruchoma szopka w kościele Kapucynów, Katedra św. Jana i wiele innych ciekawych i pięknie oświetlonych nocą obiektów architektonicznych.  Trochę zmarznięci wycieczkowicze udali się na seans do kina 3D w Złotych Tarasach. Późno w nocy wszyscy udali się na spoczynek. Dzień pełen wrażeń minął szybko, noc też była krótka gdyż  wszyscy już o 6 rano udali się na mszę do kaplicy klasztornej  aby wspólnie z siostrami chwalić nowy dzień. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd w wykonaniu młodych górali. Następnie wszyscy udali się na śniadanie, później pakowanie , pożegnanie i wyjazd. Na uczestników czekało jeszcze zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik wraz z planetarium. Zabawy było co niemiara lecz do domu wracać czas. Po obiedzie, po południu cała grupa wybrała  się w drogę powrotną. Do domu dotarli przed północą. Zmęczeni lecz zachwyceni, pełni wrażeń i przeżyć  zakończyli pobyt w Warszawie.

Za przygotowanie i organizację wycieczki, za przyjęcie, smaczne posiłki, miłą atmosferę, prezenty i upominki najserdeczniejsze podziękowania należą się siostrze Renacie oraz wszystkim siostrom ze Zgromadzenia  Sióstr Najświętszego Imienia Jezus. Podziękowania należą się również opiekunom wycieczki i rodzicom dzieci za przygotowanie ich do wyjazdu oraz samym dzieciom za wspaniałe przedstawienie jasełek oraz godne zachowanie się podczas wycieczki.

Sponsorzy wyjazdu:   Zgromadzenie  Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, Grupa Inicjatyw Lokalnych „GIL”, rodzice uczestników.

 

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.