Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna O nas w mediach
O nas w mediach
Email

Serwis internetowy: Gość Krakowski

Świat z klocków stworzony

"Radość budowania" - to tytuł projektu, który trwał ponad miesiąc i w piątek 31 października zakończył się w szkole w Ostrowsku na Podhalu.

Więcej --->

 
Email

Serwis internetowy: podhale24.pl

Projekt FIO "Radość budowania" - na półmetku

“Robotyka”, “Lego”, „roboty” i „programowanie” to słowa goszczące ostatnio często na ustach uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowsku. Dzięki staraniom grupy nieformalnej „Rodzice na rzecz rozwoju dzieci” (w składzie Urszula Dębska-Ciężobka, Małgorzata Ciężobka i Leszek Ciężobka) od dwóch tygodni co piątek odbywają się w budynku szkoły zajęcia z robotyki.

Więcej --->

 
Email

Projekt FIO "Radość budowania" - na półmetku

“Robotyka”, “Lego”, „roboty” i „programowanie”  to słowa goszczące ostatnio często na ustach uczniów naszej szkoły. Dzięki staraniom grupy nieformalnej „Rodzice na rzecz rozwoju dzieci” (w składzie p. Urszula Dębska-Ciężobka, p. Małgorzata Ciężobka i p. Leszek Ciężobka) od dwóch tygodni co piątek odbywają się w budynku szkoły zajęcia z robotyki. 40 uczniów w dwóch grupach wiekowych uzyskuje podstawową wiedzę z zakresu konstruowania i programowania robotów w oparciu o zestawy edukacyjne Lego Education WeDo oraz Lego Mindstorms EV3.

Więcej --->

 
Email

Tygodnik Podhalański z dnia 2011-11-17

Patriotyzm dla odważnych

Być Polakiem to powód do dumy - przekonują uczestnicy Rajdu Niepodległościowego Spisz 2011. Przeszło 230 osób przemierzyło prawie 17-kilometrową trasę z Łapsz Niżnych do Kacwina, aby zamanifestować swój patriotyzm.

Więcej…
 
Email

Serwis internetowy: podhale24.pl

Rajd Niepodległościowy SPISZ 2011

Na Spiszu obchody Dnia Niepodległości zostały upamiętnione zorganizowaniem Rajdu Niepodległościowego SPISZ 2011. Celem imprezy było przybliżenie wydarzeń odzyskania niepodległości w 1918r oraz rozwijanie patriotyzmu w młodym pokoleniu.

Więcej --->

 
Email

Portal Gminy Łapsze Niżne: www.lapszenizne.pl

Rajd Niepodległościowy Spisz 2011

Na Spiszu obchody Dnia Niepodległości zostały upamiętnione zorganizowaniem Rajdu Niepodległościowego SPISZ 2011. Zadaniem imprezy było przybliżenie wydarzeń odzyskania niepodległości w 1918r oraz rozwijanie patriotyzmu w młodym pokoleniu.

Więcej --->

 
Email

Serwis internetowy: podhale24.pl

Nowy Targ: "Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich" - promocja książki w ”Kaprysie” (zdjęcia)

W nowotarskiej restauracji „Kaprys” podsumowano projekt kulturalny, realizowany od października ubiegłego roku w szkole podstawowej w Borze, który zaowocował wydaniem napisanej przez nauczycieli i uczniów publikacji pt. "Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich".

Więcej --->

 

 
Email

Tygodnik Podhalański z dnia 2011-06-09

Znają swoje korzenie

Znają historię swoich miejscowości lepiej od rówieśników. Przeprowadzają wywiady, szperają po archiwach, wygrzebują unikatowe fotografie. Są dumni ze swoich korzeni.

Więcej…
 
Email Drukuj PDF

Tygodnik Podhalański z dnia 2011-02-03

Odkrywajmy własną historię

Finał konkursu „Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich", który pod koniec stycznia odbywa się w Borze, to za każdym razem okazja do spotkania z ciekawymi ludźmi, do poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim podziwu dla uczniów, którzy zgłębiają historię swojej Małej Ojczyzny.

Więcej…
 
Email Drukuj PDF

Tygodnik Podhalański z dnia 2011-02-03

Śtucki naszych dziadków

Hurduburdu, koza i mydło

Kto dziś pamięta, co to były „cencki"? Na czym polegała zabawa w „rólki", „hurduburdu" czy „mydło"?

Więcej…
 
Email Drukuj PDF

Tygodnik Podhalański z dnia 2010-11-18

RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY

Tradycyjnie w Dniu Niepodległości stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Lokalnych „GIL” w Borze oraz Związek Polskiego Spisza w Łapszach Niżnych zorganizowały Rajd Niepodległościowy  SPISZ 2010.

Więcej…
 


Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.