Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekty

Strona główna Ukończone Czym skorupka za młodu nasiąknie
Czym skorupa za młodu nasiąknie...
Email

Ostrowsko na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

28 października grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego z Ostrowska  udała się do Krakowa, aby zakosztować  niepowtarzalnej atmosfery towarzyszącej 21. Międzynarodowym Targom Książki. Wyjazd odbywał się w ramach projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…- nasza droga do rozwoju pasji czytelnictwa” finansowanego z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. W opiekę i pomoc włączyli się nauczyciele, rodzice oraz Biblioteka Publiczna w Ostrowsku.

Więcej…
 
Email

Spotkania z historią  - "Papier ręcznie czerpany"

18 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego po raz kolejny uczestniczyli w ciekawych zajęciach w ramach projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…- nasza droga do rozwoju pasji czytelnictwa” finansowanego z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA.

Więcej…
 
Email

,,Noc detektywów” w Ostrowsku

Grupa trzydzieściorga dzieci ze Szkoły Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku na długo zapamięta nocne harce, których autorstwo zawdzięcza Krzysztofowi Petkowi – pisarzowi, dziennikarzowi, podróżnikowi i instruktorowi survivalu. Impreza, odbywająca się z 6 na 7 października, została zainicjowana przez p. Urszulę Dębska-Cięzobkę, Ewę Michalik i Małgorzatę Ciężobkę w ramach projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…- nasza droga do rozwoju pasji czytelnictwa” z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. W koordynację przebiegu spotkania włączyła się miejscowa biblioteka publiczna, a także rodziców.

Więcej…
 
Email

Szkoła Podstawowa

w Ostrowsku

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy  Kraków

Czym skorupka za młodu nasiąknie... - nasza droga do rozwoju pasji czytelnictwa

Grupa nieformalna w składzie: Urszula Dębska-Ciężobka, Ewa Michalik i Małgorzata Ciężobka  we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL pozyskała środki na realizację projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie…- nasza droga do rozwoju pasji czytelnictwa” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Projekt będzie realizowany w październiku i w listopadzie  w Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku i będą w nim uczestniczyć uczniowie tejże szkoły. W ramach programu odbędą się: warsztaty tworzenia ciekawych  lapbooków, prawdziwych skarbów wiedzy o książkach, warsztaty tematyczne „Spotkanie z historią - papier ręcznie czerpany, spotkanie autorskie z Krzysztofem Petko, „Noc Detektywów” – całonocne śledztwo grup detektywistycznych w poszukiwaniu ukrytego skarbu pod czujnym okiem p. Petko, a także wyjazd na XXI Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa. Realizatorzy nie zapomnieli o zorganizowaniu konkursu czytelniczego. Podsumowaniem projektu będzie przygotowany filmik z najciekawszymi momentami w czasie realizacji projektu.

 


Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.