Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Realizowane Projekt "Pomniki historii"
Projekt "Pomniki historii"
Email

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

26 października uczniowie klas I - VIII naszej szkoły byli na wycieczce w Ojcowskim Parku Narodowym w ramach realizacji projektu "Pomniki historii związane z walkami wyzwoleńczymi w 100 -lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę". Na terenie tego najmniejszego w Polsce Parku Narodowego mogliśmy podziwiać najpiękniejszy fragment Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej w Dolinach Prądnika i Sąspówki.

Więcej…
 
Email

Wycieczka  do Krakowa

Zdobycie Kopca Kościuszki, to kolejny etap realizacji projektu "Pomniki historii związane z walkami wyzwoleńczymi w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę", który jest realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Borze przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Więcej…
 
Email

Wycieczka do Częstochowy uczniów SP w Borze.

Jasna Góra, to pierwszy etap realizacji projektu „Pomniki historii związane z walkami wyzwoleńczymi w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”, który jest realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Borze przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Więcej…
 
Email

Logo GCKiT

Szkoła Podstawowa w Borze

Logo Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL

"Pomniki historii związane z walkami wyzwoleńczymi w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę"

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary.

Zadanie polega na zorganizowaniu trzech wyjazdów związanych z miejscami upamiętniającymi walki wyzwoleńcze. Każdy wyjazd połączony będzie z zajęciami warsztatowymi mającymi za zadnie przybliżenie tematyki zrywów wolnościowych w historii naszego państwa. Każdy wyjazd poszerzy uczniom wiedzę o wybitnych postaciach z okresu walk wyzwoleńczych. Wyjazdy będą miały charakter edukacyjno-rekreacyjno-integracyjny - uczestnicy wyjazdów zapoznają się z elementami polskiej historii i tradycji, spędzając wolny czas w atrakcyjny sposób w gronie swoich szkolnych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i rodziców. Wyjazdy pozwolą na lepsze zrozumienie wybranych rodzimych aspektów historii i tradycji poprzez „przeżywanie”, tj. możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, o których można przeczytać w podręcznikach.

Więcej…
 


Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.