Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekty

Strona główna Ukończone
Projekty Ukończone

Podsumowanie projektu w SP Ostrowsko

Email

Podsumowanie projektu w SP Ostrowsko

3 lipca br. w Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku odbyło się podsumowanie projektu  „Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Ostatnim zaplanowanym działaniem było zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu na sketchnotkę. Młodzi myślograficy przygotowali bardzo ciekawe prace, w których zastosowali poznane techniki myślenia wizualnego. Mimo wakacyjnego czasu, uczestnicy znaleźli czas, aby wykonać prace konkursowe. Okazuje się, że myślenie wizualne i robienie notatek wcale nie jest tylko domeną artystów. Każdy uczestnik projektu przekonał się, że potrafi rysować i wykonać wspaniałą sketchnotkę. Liczył się pomysł, prostota, zrozumiałość, przedstawienie najważniejszych rzeczy, tak aby ułatwić zapamiętanie nawet najtrudniejszego zagadnienia. Z pewnością nabyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane w procesie uczenia się w nowym roku szkolnym.

Nagrody zostały zakupione ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie.

Kolejny projekt „Na szlaku książki… - odkrywanie pasji czytania” finansowany  ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA zostanie zrealizowany już we wrześniu.

 

„Live na żywo”

Email

„Live na żywo” z Agatą Jakuszko – Sobocką.

Kolejnym działaniem w ramach realizacji projektu „Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA, uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku uczestniczyli w wyjątkowym szkoleniu, tym razem on-line. Agata Jakuszko – Sobocka znana myślografikom trenerka Akademii Sketchnotingu poprowadziła dla naszych uczniów live – „Rysuję na żywo”- „Lista wakacyjnych przygód”. Za pośrednictwem Facebooka p. Agata opowiadała o naszym projekcie, rysowała to, o co poprosili ją uczniowie w komentarzach. Grupa szkolnych myślografików zdobyła kolejne umiejętności w rysowaniu ikon, postaci, miejsc związanych z wakacjami. Stawianym przez panią Jakuszko zadaniom, uczniowie sprostali rewelacyjnie - wykonali piękne listy wakacyjnych przygód. Kolejny raz kształcili kompetencje kluczowe m.in. w zakresie wykorzystywania technologii informatycznych.

W czasie zajęć korzystano z materiałów zakupionych ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 


Strona 1 z 26

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.