Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekty

Strona główna Ukończone
Projekty Ukończone

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Email

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

26 października uczniowie klas I - VIII naszej szkoły byli na wycieczce w Ojcowskim Parku Narodowym w ramach realizacji projektu "Pomniki historii związane z walkami wyzwoleńczymi w 100 -lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę". Na terenie tego najmniejszego w Polsce Parku Narodowego mogliśmy podziwiać najpiękniejszy fragment Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej w Dolinach Prądnika i Sąspówki.

Więcej…
 

Edukacyjna gra kulinarna

Email

Logo Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL

„Zaciorka - Edukacyjna gra kulinarna”

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu

"Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"


W ramach realizacji projektu została opracowana edukacyjna gra karciana promująca kulinarne dziedzictwo Podhala i Spisza. Gra karciana, oparta na popularnych grach typu „memo” przybliża mieszkańcom gminy oraz odwiedzającym ją turystom lokalne produkty i tradycyjne przepisy.

Do opracowania gry karcianej zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze. 8 uczniów brało udział w gromadzeniu przepisów na tradycyjne potrawy w porozumieniu ze starszymi mieszkańcami wsi, a następnie w testowaniu prototypu gry karcianej. Do przygotowania gry został wykorzystany także dorobek Stowarzyszenia GIL oraz LGD Spisz-Podhale w zakresie dokumentowania miejscowych tradycji kulinarnych.

Kulinarna gra karciana została wydana w nakładzie 3000 sztuk. Premiera gry odbędzie się 19 listopada 2018 r. w Domu Kultury w Krempachach podczas spotkania pt. „Prezentacje kulinarne Spisza i Podhala”. Egzemplarze gry będą dystrybuowane bezpłatnie wśród uczestników spotkania. Pozostały nakład trafi do okolicznych szkół, świetlic i bibliotek.

Wkrótce na stronie Stowarzyszenia GIL zostaną zamieszczone bezpłatne materiały do pobrania: artykuł o kuchni Podhala i Spiszu, przepisy na tradycyjne potrawy wykorzystane do opracowania gry oraz instrukcja do gry. Wszystkie zamieszczone na stronie materiały zostaną udostępnione na licencji CC BY-SA.

Instrukcja do Gry kilinarnej

Przepisy "Gra kulinarna"

 


Strona 3 z 26

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.