Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Ukończone
Projekty Ukończone

Notatka prasowa

Email

 

Informacja o projekcie „Modernizacja oznakowania zintegrowanego systemu szlaków i tras na Podhalu"

Na Podhalu rozpoczął się proces integrowania szlaków i tras turystycznych. Organizacje pozarządowe wraz z samorządami podjęły się uporządkowania istniejących szlaków  w jeden spójny system ścieżek spacerowych, szlaków turystycznych pieszych, tras rowerowych i szlaków turystyki jeździeckiej. Cały system ma zostać wyposażony w  infrastrukturę drogowskazów i tablic informacyjnych oraz jednakowy sposób oznakowania. Docelowo cały układ będzie tworzył logiczny i całościowy ciąg z możliwością rozbudowy lub połączenia z kolejnymi szlakami na terenie Podhala, Spisza i Orawy. Sieć zintegrowanych tras ma być połączona z systemem komunikacyjnym ułatwiającym dostęp dla osób przyjezdnych.

Przebieg tras i szlaków ma być uzupełnieniem do istniejących lub planowanych w najbliższym czasie  tras o znaczeniu regionalnym i międzynarodowym.

W roku bieżącym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna” zrealizowano projekt pod nazwą „Modernizacja oznakowania zintegrowanego systemu szlaków i tras na Podhalu”, w wyniku którego wprowadzono nowe oznakowanie tras rowerowych. Odnowiono lub uzupełniono oznakowanie ścieżek spacerowych, szlaków konnych. Parterami projektu są stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Lokalnych „GIL”, Fundacja „2 koła” oraz samorządy Białego Dunajca, Bukowiny Tatrzańskiej, Czarnego Dunajca, Gminy Nowego Targu, Miasta Nowego Targu i Szaflar.

W następnym roku zakłada się dalszy rozwój sytemu a także udostępnienie informacji w urządzeniach mobilnych.

 

Królowa śniegu

Email

Muzeum Lotnictwa i Teatr Ludowy.

Dnia 06.12.2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Kultura - źródło rozwoju społecznego" - płatne ze środków Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Więcej…
 


Strona 3 z 23

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.