Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekty

Strona główna Ukończone
Projekty Ukończone

Pominiki historii...

Email

Logo GCKiT

Szkoła Podstawowa w Borze

Logo Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL

"Pomniki historii związane z walkami wyzwoleńczymi w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę"

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary.

Zadanie polega na zorganizowaniu trzech wyjazdów związanych z miejscami upamiętniającymi walki wyzwoleńcze. Każdy wyjazd połączony będzie z zajęciami warsztatowymi mającymi za zadnie przybliżenie tematyki zrywów wolnościowych w historii naszego państwa. Każdy wyjazd poszerzy uczniom wiedzę o wybitnych postaciach z okresu walk wyzwoleńczych. Wyjazdy będą miały charakter edukacyjno-rekreacyjno-integracyjny - uczestnicy wyjazdów zapoznają się z elementami polskiej historii i tradycji, spędzając wolny czas w atrakcyjny sposób w gronie swoich szkolnych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i rodziców. Wyjazdy pozwolą na lepsze zrozumienie wybranych rodzimych aspektów historii i tradycji poprzez „przeżywanie”, tj. możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, o których można przeczytać w podręcznikach.

Więcej…
 

Podsumowanie projektu

Email

Podsumowanie projektu "Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia"

Projekt "Z techniką za pan brat - wykorzystywanie techniki do codziennego życia", realizowany był przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Odbyły się trzy wycieczki - do Bóbrki i Trzcinicy, do Bochni i Lipnicy Murowanej oraz do Zabrza i Chorzowa. Głównym motywem tych wycieczek było zastosowanie techniki w dziedzinie pozyskiwania surowców. W Bóbrce znajduje się kopalnia ropy naftowej (ciągle dostarczająca surowiec na polski rynek), w Bochni już soli się nie wydobywa, jest tam muzeum, podobnie w Zabrzu jest muzeum węgla kamiennego.

Więcej…
 


Strona 4 z 26

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.