Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Ukończone
Projekty Ukończone

„Lego robotyka”

Email

„Lego robotyka” ponownie w Szkole Podstawowej w Ostrowsku

„Lego robotyka – od teorii do praktyki” to kolejna propozycja zajęć edukacyjnych, które uczą „młodych inżynierów”, jak budować roboty, zapoznają ich z pojęciami związanymi z robotyką, a przede wszystkim – wprowadzają w fascynujący świat nauki.

Dzięki staraniom grupy nieformalnej „Rodzice na rzecz rozwoju dzieci” (w składzie p. Urszula Dębska-Ciężobka, p. Leszek Ciężobka i p. Aneta Twaróg ) przez cały sierpień dwa razy w tygodniu odbywają się w budynku szkoły zajęcia z robotyki. Tym razem 20 uczniów w dwóch grupach wiekowych  rozwija swoje umiejętności i wiedzę z  zakresu konstruowania i programowania robotów w oparciu o zestawy edukacyjne Lego Education WeDo oraz Lego Mindstorms EV3 zdobyte już podczas realizacji pierwszej edycji projektu pn. „ Radość budowania”.

Więcej…
 

Projekt FIO ‘’Marzenie o basenie” zakończony.

Email

Projekt FIO ‘’Marzenie o basenie”  zakończony

Najmłodsi uczniowie klas 0-2 ze szkoły podstawowej w Ostrowsku  zakończyły właśnie projekt ”Marzenie o basenie” realizowany przez 4 tygodnie na miejskiej pływalni w Nowym Targu. Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie, dzięki staraniom nieformalnej grupie „ Rodzice na rzecz dzieci” przy wsparciu Grupy Inicjatyw Lokalnych „GIL” z prezesem Adamem Kustwanem.

Więcej…
 


Strona 8 z 23

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.