Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekty

Strona główna Ukończone
Projekty Ukończone

Wyprawa na Stare Wierchy

Email

Wyprawa na Stare Wierchy.

W piątek 23.10.2015r. po lekcjach uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze rozpoczęli wędrowanie, które zorganizowane było w ramach projektu "Organizowanie dla dzieci i młodzieży zajęć rekreacyjnych promujących zdrowy styl życia". Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert z  przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Jeżeli staniemy w najwyższym punkcie Boru twarzą do Tatr, to obracając się za prawą ręką zobaczymy na horyzoncie szczyty Tatr Wschodnich - Bielskich, Wysokich i Zachodnich. Potem zobaczymy szczyt Babiej Góry, pasmo Gorców, a także Trzy Korony w Pieninach. Z całą pewnością Bór, to niepowtarzalne miejsce.

Więcej…
 

"Bezpiecznie nad wodą"

Email
FIO Małopolska. . . . . . Małopolska
Zielona Linia GIL Szkoła BN

Grupa nieformalna pod nazwa Grupa Pływacka działająca przy Szkole Podstawowej im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej przy wsparciu stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Lokalnych „GIL” z Boru realizuje projekt „Bezpiecznie nad wodą”.

Celem projektu jest nauka pływania i pozyskanie umiejętności w zakresie podstawowych stylów pływackich. Poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w wodzie oraz przebywania nad wodą. Rozwój psychoruchowy dzieci oraz zachęcanie ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. W projekcie bierze udział 30 uczniów z klas 2-6.

Zajęcia na basenie organizowane są raz w tygodniu:

 

Tekst: Adam Andrzej Kustwan

Zdjęcia: Rafał Gąsior

 


Strona 10 z 26

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.