Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekty

Strona główna Ukończone Życie bez używek
Projekty Ukończone
Email

Podsumowanie projektu w SP Ostrowsko

3 lipca br. w Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku odbyło się podsumowanie projektu  „Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Ostatnim zaplanowanym działaniem było zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu na sketchnotkę. Młodzi myślograficy przygotowali bardzo ciekawe prace, w których zastosowali poznane techniki myślenia wizualnego. Mimo wakacyjnego czasu, uczestnicy znaleźli czas, aby wykonać prace konkursowe. Okazuje się, że myślenie wizualne i robienie notatek wcale nie jest tylko domeną artystów. Każdy uczestnik projektu przekonał się, że potrafi rysować i wykonać wspaniałą sketchnotkę. Liczył się pomysł, prostota, zrozumiałość, przedstawienie najważniejszych rzeczy, tak aby ułatwić zapamiętanie nawet najtrudniejszego zagadnienia. Z pewnością nabyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane w procesie uczenia się w nowym roku szkolnym.

Nagrody zostały zakupione ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie.

Kolejny projekt „Na szlaku książki… - odkrywanie pasji czytania” finansowany  ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA zostanie zrealizowany już we wrześniu.

 
Email

„Live na żywo” z Agatą Jakuszko – Sobocką.

Kolejnym działaniem w ramach realizacji projektu „Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA, uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku uczestniczyli w wyjątkowym szkoleniu, tym razem on-line. Agata Jakuszko – Sobocka znana myślografikom trenerka Akademii Sketchnotingu poprowadziła dla naszych uczniów live – „Rysuję na żywo”- „Lista wakacyjnych przygód”. Za pośrednictwem Facebooka p. Agata opowiadała o naszym projekcie, rysowała to, o co poprosili ją uczniowie w komentarzach. Grupa szkolnych myślografików zdobyła kolejne umiejętności w rysowaniu ikon, postaci, miejsc związanych z wakacjami. Stawianym przez panią Jakuszko zadaniom, uczniowie sprostali rewelacyjnie - wykonali piękne listy wakacyjnych przygód. Kolejny raz kształcili kompetencje kluczowe m.in. w zakresie wykorzystywania technologii informatycznych.

W czasie zajęć korzystano z materiałów zakupionych ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 
Email

„Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole”

- projekt FIO w  SP Ostrowsko

Grupa nieformalna rodziców we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL pozyskała środki na realizację kolejnego projektu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku, w którym uczestniczą uczniowie z kl. V-VIII.

W ramach realizacji projektu „Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” zostały przeprowadzone warsztaty z myślenia wizualnego z Emilią Żuber @Emnotki-narysowane słowa.

Myślenie wizualne i sketchnoting to pojęcia, które ostatnio są bardzo popularne. Sketchnoting to notowanie z wykorzystaniem elementów wizualnych. To nic innego jak połączenie pisma, prostych rysunków, strzałek, ramek do zapisania najważniejszych wiadomości. Myślenie wizualne jest narzędziem wspierającym naukę i proces uczenia się. To właśnie był główny cel napisania projektu – wzmocnić u uczniów umiejętność uczenia się, jako jedną z kompetencji kluczowych.

W trakcie warsztatu „Myślenie wizualne z Emilią Żuber” uczestnicy uzyskali praktyczną wiedzę
w zakresie stosowania technik myślenia wizualnego. Poznali alfabet myślenia wizualnego, narzędzia
i ćwiczenia pozwalające na to, by notatki stały się ciekawsze, pobudzające kreatywność, pozwalające skutecznie przyswajać wiedzę, a także łączyć ze sobą różne informacje. W trakcie 7 godzinnych warsztatów powstały interesujące prace, a całość podsumowana została filmikiem: „Na wakacje - myślenie wizualne i viedoscribing.”

Do zajęć wykorzystano materiały zakupione ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 
Email

Szkoła Podstawowa

w Ostrowsku

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy  Kraków

Grupa nieformalna rodziców we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL pozyskała środki na realizację kolejnego projektu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku, w którym uczestniczą uczniowie z kl. V-VIII.

 
Email

Wrocław miasto mostów i krasnali.

To, że Wrocław szczyci się największą liczbą mostów w całej Polsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze dowiedzieli się od przewodnika, który oprowadzał nas po Wrocławiu. Trzydzieści dzieci i młodzieży z Boru uczestniczyło w dwudniowej wycieczce do stolicy Dolnego Śląska 6 i 7 czerwca 2019 roku. Wycieczka odbyła się, jako projekt „Umiejętność zagospodarowania wolnego czasu gwarancją życia bez używek”, który jest realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Borze przy wsparciu finansowym Gminy Szaflary w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Krasnale też są wizytówką Wrocławia. Niewielkie rzeźby, w liczbie stale rosnącej, są umieszczane we Wrocławiu sukcesywnie od 2005 roku (niektórzy twierdzą, że jest ich już 200).

Więcej…
 


Strona 1 z 18

Strona niekomercyjna. © Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL. Wszelkie prawa zastrzeżone.